O mně

Jmenuji se Martin Tůma a pocházím z Brna, fotografování se věnuji již několik let. Jsem ženatý a mám krásnou manželku a dcerku, které velmi rád fotím. Díky ním získávám spoustu zkušeností a odlišných rozměrů na focení. Velký důraz kladu na kvalitu fotografie a přirozenost, stylizovat se snažím minimálně mým cílem je vytvořit fotografie, které Vás zachytí takové, jací opravdu jste. Focení mám zatím jako koníček, mou hlavní prací jsou grafické práce, tudíž fotky po nafocení ještě lehce upravuji, dodávám jim jiskru a šmrnc.  K dispozici mám malý ateliér, ale nejraději fotím v přírodě,  kde je mnoho zajímavých objektů a míst,  kde lze život vnímat z mnoha úhlů,  ale stejně nejkrásnější je v přirozeném světle.

Zabývám se focením rodin, párů, těhotných nastávajících maminek,  svateb, glamour, akt, portrétů, dále focení zvířat, domácích mazlíčků a přírody.

Mezi mé oblíbené žánry patří portrét, glamour a příroda.

Můj oblíbený citát je:  “Tvorba úspěšnější fotografie není vždycky o tom, co fotograf řekne světlem, ale co zakryje a neřekne stínem.”  – Greg Gorman